We have detected that you may be using an outdated browser that is not compatible with our website.
Toggle navigation
Community
Academies
Affiliations
Athletes
Log in
Create account
English
Português
Español
Deutsch
Nederlands
日本語
Français
Italiano
Norsk
Polski
Русский
Svenska
Čeština
Srpski
简体中文
한국어
العربية
Українська
Svenska Submission Wrestling Förbundet
Home
Events
Membership
Academies
Athletes
Ranking
News
Information
English
Português
Español
Deutsch
Nederlands
日本語
Français
Italiano
Norsk
Polski
Русский
Svenska
Čeština
Srpski
简体中文
한국어
العربية
Українська
Svenska Submission Wrestling Förbundet
Home
Events
Membership
Academies
Athletes
Ranking
News
Information
Account
Log in
Create account
Community
Academies
Affiliations
Athletes
SSWL FINAL 2021
04 Dec
Register
Info
rmation
Athletes
35
Matches
Brackets
& schedule
Results
Register
Results
Top lists
Results
Print
All nationalities
Aboriginal Australian
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
Andorra
Angola
Anguilla
Antarctica
Antigua and Barbuda
Aramean
Argentina
Armenia
Aruba
Assyria
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Botswana
Bouvet Island
Brazil
British Indian Ocean Territory
British Virgin Islands
Brunei
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Canada
Cape Verde
Caribbean Netherlands
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chechen Republic of Ichkeria
Chile
China
Christmas Island
Cocos (Keeling) Islands
Colombia
Comoros
Cook Islands
Costa Rica
Croatia
Cuba
Curaçao
Cyprus
Czechia
DR Congo
Dagestan
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
England
Equatorial Guinea
Eritrea
Estonia
Eswatini
Ethiopia
Falkland Islands
Faroe Islands
Fiji
Finland
France
Free Belarus
French Guiana
French Polynesia
French Southern and Antarctic Lands
Gabon
Gambia
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Greenland
Grenada
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guernsey
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Heard Island and McDonald Islands
Honduras
Hong Kong
Hungary
IOC Team
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Ireland
Iroquois
Isle of Man
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jersey
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Kosovo
Kosovo
Kurdistan
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macau
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Martinique
Mauritania
Mauritius
Mayotte
Mexico
Micronesia
Moldova
Monaco
Mongolia
Montenegro
Montserrat
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nauru
Nepal
Netherlands
New Caledonia
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Niue
Norfolk Island
North Korea
North Macedonia
Northern Ireland
Northern Mariana Islands
Norway
Oman
Pakistan
Palau
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Pitcairn Islands
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar
Republic of Adygea
Republic of the Congo
Rodrigues
Romania
Russia
Rwanda
Réunion
Saint Barthélemy
Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Martin
Saint Pierre and Miquelon
Saint Vincent and the Grenadines
Samoa
San Marino
Sardinia
Saudi Arabia
Scotland
Senegal
Serbia
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Sint Maarten
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
South Africa
South Georgia
South Korea
South Sudan
Spain
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Svalbard and Jan Mayen
Sweden
Switzerland
Syria
São Tomé and Príncipe
Taiwan
Tajikistan
Tanzania
Thailand
The United Tribes of New Zealand
Timor-Leste
Togo
Tokelau
Tonga
Torres Strait Islander
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turkmenistan
Turks and Caicos Islands
Tuvalu
UWW Team
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
United States Minor Outlying Islands
United States Virgin Islands
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Vatican City
Venezuela
Vietnam
Wales
Wallis and Futuna
Western Sahara
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Åland Islands
All categories
Dag 1
Search
Total medals
19 Gold
13 Silver
1 Bronze
Seniorer & Veteraner / Female / Seniorer / Fortsättare / -56 kg
Bracket
Bracket
1
Jennie Rääf
Sweden
Söders Fight Gym
SBG - Straight Blast Gym
Seniorer & Veteraner / Female / Seniorer / Fortsättare / -62 kg
Bracket
Bracket
1
Elena Tsvetova
Russia
Föreningen Team Gringo
10thplanet JJ
2
Jennie Rääf
Sweden
Söders Fight Gym
SBG - Straight Blast Gym
Seniorer & Veteraner / Female / Seniorer / Fortsättare / +62 kg
Bracket
Bracket
1
Johanna Thorsell
Sweden
Söders Fight Gym
SBG - Straight Blast Gym
Seniorer & Veteraner / Female / Seniorer / Avancerad / -56 kg
Bracket
Bracket
1
Nina Back
Sweden
Söders Fight Gym
SBG - Straight Blast Gym
Seniorer & Veteraner / Female / Seniorer / Avancerad / -62 kg
Bracket
Bracket
1
Anna Berg
Sweden
Lidköpings BudoKlubb
Shooters MMA
2
Elin Wallman
Sweden
Linköpings Budoklubb
Yogui BJJ Association
Seniorer & Veteraner / Female / Seniorer / Avancerad / +62 kg
Bracket
Bracket
1
Nikolija Milosevic
Sweden
GBG MAC IF
Team Neves
2
Ida Rääf
Sweden
Söders Fight Gym
SBG - Straight Blast Gym
Seniorer & Veteraner / Male / Seniorer / Fortsättare / -66 kg
Bracket
Bracket
1
arsen tuganov
Sweden
Söders Fight Gym
SBG - Straight Blast Gym
2
Patrik Gustavsson
Sweden
Allstars Kampsportförening
Seniorer & Veteraner / Male / Seniorer / Fortsättare / -71 kg
Bracket
Bracket
1
Raham kafaie
Sweden
SBG Ireland HQ
SBG
Seniorer & Veteraner / Male / Seniorer / Fortsättare / -77 kg Semifinal
Bracket
Bracket
1
Emil Edvardsson
Sweden
Hilti Västerås Bjj Klubb
Hilti BJJ
2
David Agius
Sweden
Gävle Ju-Jutsu
Dynamix
Seniorer & Veteraner / Male / Seniorer / Fortsättare / -84 kg
Bracket
Bracket
1
Imran Marufi
Afghanistan
Norrtälje Grapplingcenter
Dynamix
2
Damon Pasalary
Sweden
Seniorer & Veteraner / Male / Seniorer / Fortsättare / -93 kg
Bracket
Bracket
1
Marcus Holmberg
Sweden
Norrtälje Grapplingcenter
Dynamix
Seniorer & Veteraner / Male / Seniorer / Fortsättare / +93 kg
Bracket
Bracket
1
Andreas Kask
Sweden
Checkmat Haninge
Checkmat
Seniorer & Veteraner / Male / Seniorer / Avancerad / -66 kg
Bracket
Bracket
1
leon Kalyun
Sweden
Conde IF
Dynamix
2
Afif Khan
Sweden
Stark IF
Checkmat
Seniorer & Veteraner / Male / Seniorer / Avancerad / -71 kg
Bracket
Bracket
1
Afif Khan
Sweden
Stark IF
Checkmat
2
Pawel Plichta
Poland
Seniorer & Veteraner / Male / Seniorer / Avancerad / -77 kg
Bracket
Bracket
1
Unknown user
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
2
Liam Blackmore
Sweden
Team Macc
Seniorer & Veteraner / Male / Seniorer / Avancerad / -84 kg
Bracket
Bracket
1
Anders Svalsten
Sweden
Stark IF
Checkmat
2
Olof Ribbegårdh
Sweden
Berserk MMA
3
Martin Johansson
Sweden
Norrtälje Grapplingcenter
Dynamix
Seniorer & Veteraner / Male / Seniorer / Avancerad / -93 kg
Bracket
Bracket
1
Simon Immerstrand
Sweden
Stark IF
Checkmat
2
John Emericks
Sweden
Seniorer & Veteraner / Male / Seniorer / Avancerad / +93 kg
Bracket
Bracket
1
Christoffer Bergström
Sweden
Hilti Västerås Bjj Klubb
Hilti BJJ
2
karl lindström
Sweden
Hilti Västerås Bjj Klubb
Hilti BJJ
Seniorer & Veteraner / Male / Seniorer / Fortsättare / -77 kg- Final
Bracket
Bracket
1
Aboud Mourad
Sweden
FC Phoenix IF
Shooters MMA
2
Emil Edvardsson
Sweden
Hilti Västerås Bjj Klubb
Hilti BJJ